TIBETAN TERRIER STAR

prázdninová anketa portálu TTOnline pro rok 2009

Portál TTOnline oslovil o prázdninách 2009 deset zkušených majitelek a chovatelek tibetských teriérů, které chovají různou dobu a mají různé linie tibetských teriérů. Byly požádány o výběr "největší hvězdy" mezi tibetskými teriéry. Každá respondentka měla zvolit tři psy nebo fenky, které považuje za největší hvězdy v plemeni a okomentovat, proč považuje vybrané psy za skutečné "TT Star". Odpovědi přinášíme našim čtenářům (link na odpověď najdete vždy pod jménem chovatelky).
Anketa se stala velmi zajímavou mozaikou pestrých pohledů na svět tibetských teriérů. Je velmi potěšující, že odpovídající chovatelky si našly čas a anketu bez předsudků zodpověděly. Každá měla svůj osobitý pohled na věc a vybírala psy podle svého vkusu a srdce. Moc všem děkujeme za účast v anketě !

Vybraní tibeťané jsou z minulosti či současnosti i z různých koutů světa. Je jasné, že mnoho nádherných tibeťanů nemohlo být jmenováno, ale ti nám to snad prominou. Ti, kteří se pro tuto anketu stali TT Stars, jsou nejen hvězdy výstavních kruhů, ale jsou to také tibetští teriéři, kteří mají mimořádné charisma, jsou pravými představiteli plemene, zasloužili se o jeho popularitu, byli mimořádným přínosem pro chov, znamenají něco mimořádného pro respondentky osobně a podobně.
Na závěr je jen třeba zdůraznit myšlenku, která v anketě zazněla několikrát a která určitě napadne každého, kdo anketu bude číst: Každý z majitelů tibeťanů ví, že má své "Tibetan Terrier Stars" především sám doma.
 

Barbora Alfieri   (Schambala)

majitelka TT od r. 1998, chovatelka od r. 2004

Jarmila Bucková   (Sadhana CS)

majitelka TT od r. 1984, chovatelka od r. 1987

Eva Holanová   (Kipu Khyim)

majitelka TT od r. 1994, chovatelka od r. 2004

Simona Jemelková   (Sengge)

majitelka TT od r. 1986, chovatelka od r. 1990

Martina Machačová   (Od Vilzonky)

majitelka TT od r. 1994, chovatelka od r. 1998

Ch. Silgarhi Varius

Jana Matoušková   (Tri-Sherpa)

majitelka TT od r. 1986, chovatelka od r. 1992

Ch. Silgarhi Varius

Radana Sojková   (Legs-Smon)

majitelka TT od r. 1995, chovatelka od r. 2003

Ch. Malishar's Si-Mo La Dscho Utra Silgarhi Oberon

Soňa Šteigerová   (Khatakhyi)

majitelka TT od r. 1990, chovatelka od r. 1998

Magdaléna Šrůtová   (Nyima-Nying)

majitelka TT od r. 2001, chovatelka od r. 2006

 
Eva Pravdová   (Tashi Bodjul)

majitelka TT od r. 1984, chovatelka od r. 1988
 

anketu k lítosti čtenářů portálu TTOnline
nezodpovědělaP.S. Naše anketa si vzala inspiraci v obdobné anketě, kterou uspořádal v dubnu 1993 časopis Kennel Gazette. Toto zajímavé povídání o vybraných tibetských teriérech naleznete tady:
1.strana | 2.strana | 3.strana | 4.strana | 5.strana